Bardzo dobre perspektywy dla stewii po konferencji w Berlinie

Beata Straszewska z firmy Stewiarnia

Bardzo dobre perspektywy dla stewii po konferencji w Berlinie

    konferencja Stevia Tasteful 2014 w Berlinie

stewia odpowiednią alternatywą nie tylko dla diabetyków

Stewia może być alternatywą dla cukru odpowiednią nie tylko dla diabetyków, ale i osób chcących stracić na wadze. Szanse na zwiększenie popularności stewii omawiano w Berlinie na międzynarodowej konferencji SteviaTasteful 2014, która odbyła się w dniach 19-20 czerwca. Zorganizowała ją World Stevia Organisation, a udział wzięli naukowcy z wielu uniwersytetów przyrodniczych i technicznych.

Zastanawiano się nad sposobami udoskonalenia smaku i upowszechnienia stewii jako słodzika i dodatku do innych produktów.

jest zdrową alternatywą dla sztucznych słodzików

Na konferencji podkreślony został fakt, że stewia stanowi optymalny zamiennik cukru i jest alternatywą dla sztucznych słodzików: aspatamu czy sukaralozy. Jest ponadto 300 razy słodsza od cukru (to zależy od jej jakości, czyli ilości glikozydów stewiolowych). Może być z powodzeniem stosowana w profilaktyce otyłości, cukrzycy, nowotworów i chorób sercowo-naczyniowych ze względu na właściwe wielu roślinom mniejsze lub silniejsze działanie antyoksydacyjne. Dodatkowo stewia nie ma negatywnego wpływu na rozwój próchnicy zębowej.


zdrowy zamiennik cukru stewiazdrowy zamiennik cukru stewia – drażetki z Paragwaju

zastosowanie stewii w Europie i na świecie

W Japonii, wskaźnik otyłości wynosi zaledwie 5%, ale Stanach Zjednoczonych wiadomo, że to poważny problem. Stewia może stanowić alternatywę dla sztucznych słodzików. Szansę dostrzegły nawet takie koncerny, jak Coca-Cola i Pepsi, które wprowadziły do słodzone glikozydami stewiolowymi. Rynek europejski dopiero odkrywa stewię i nowe możliwości jej zastosowania, choć rozwój jest dynamiczny od 2011 roku, gdy glikozydy stewiolowe zostały dopuszczone do stosowania w Unii Europejskiej.


Zamiast cukru używaj stewię, jako naturalny bezkaloryczny słodzik

Stewia naturalny i ekologiczny słodzik

Stewia jest naturalnym, zdrowym i bezkalorycznym zamiennikiem wszystkich sztucznych słodzików. Smakuje najbardziej, gdy odpowiednio ją dawkujemy.

Naszym życzeniem jest wpłynąć na świadomość Czytelników i towarzyszyć im w drodze do zdrowego żywienia.

więcej informacji na temat ekologicznych produktów ze stewii, również z logo klienta:

Steviaparaguaya S.A. Zbigniew Geszczynski – info@steviaexport.com

powrót na stronę główną: Stewia Polska

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *