Czy ścisła dieta nie jest lekiem na całe zło?

prozdrowotne saszetki stewii i zdrowe żywienie

Czy ścisła dieta nie jest lekiem na całe zło?

    panuje powszechny stereotyp, że aby się zdrowo odżywiać, trzeba wydawać krocie

na pewne rzeczy sobie sami zapracowujemy

Niestety (śmiech). Dobra dieta na pewno daje większe szanse na unikniecie wielu chorób. Na pewne rzeczy sobie sami zapracowujemy jedząc w przybytkach typu fast food czy wybierając produkty wysoko przetworzone.

W moim przypadku zmiany były stopniowe. Początkowo działałam intuicyjnie. Jeszcze do tej pory nie osiągnęłam ideału. Ciągle eksperymentuję. W mężu miałam na szczęście poplecznika, to wielki fan Jamiego Olivera. On się cieszył, że połknęłam bakcyla zdrowego żywienia.

Z dziećmi niektóre rzeczy były trudne. Nad niektórymi pracujemy do teraz. Przede wszystkim trzeba z nimi rozmawiać i tłumaczyć, dlaczego pewnych produktów nie kupujemy. Dawniej tych przeróżnych słodkości nie było aż tyle. Nie czuję, żebym miała gorsze dzieciństwo tylko dlatego, że te rzeczy nie były dostępne

nic się nie zmarnuje, bo szkoda mi mojej pracy

Łatwiej dostępną żywność łatwiej też zmarnować. Jeśli już poświęcę czas na upieczenie chleba, to postaram się też, żeby został wykorzystany. Jeśli go trochę zostanie, zrobię z niego bułkę tartą albo zamrożę. Nic się nie zmarnuje, bo szkoda mi mojej pracy.

To samo dotyczy mięsa. Za mięso z chowu tradycyjnego płacę więcej niż za mięso hodowane na masową skalę. Dlatego kupuję go mniej i obchodzę się z nim bardziej racjonalnie.


saszetka stewia i suszone liście stewiistewia w saszetkach jako naturalny słodzik i alternatywa dla sztucznych słodzików

Komu poleca Pani jedzenie bez chemii?

Każdemu, komu zależy na zdrowiu jego i jego rodziny. Szczególnie na tym zyskają mamy karmiące piersią – moje dziecko odżyło, kiedy zmieniłam dietę na zdrowszą – dzieciom, osobom starszym, chorującym.

więcej w ksiażce: Zamień chemię na jedzenie i stewię


Zamiast cukru używaj stewię, jako naturalny bezkaloryczny słodzik

Stewia naturalny i ekologiczny słodzik

Stewia jest naturalnym, zdrowym i bezkalorycznym zamiennikiem wszystkich sztucznych słodzików. Smakuje najbardziej, gdy odpowiednio ją dawkujemy.

Naszym życzeniem jest wpłynąć na świadomość Czytelników i towarzyszyć im w drodze do zdrowego żywienia.

więcej informacji na temat ekologicznych produktów ze stewii, również z logo klienta:

Steviaparaguaya S.A. Zbigniew Geszczynski – info@steviaexport.com

powrót na stronę główną: Stewia Polska

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *