Marki własne na polskim rynku detalicznym to ok. 19% produktów

dr Maria Andrzej Faliński dyrektor Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji

Marki własne na polskim rynku detalicznym to ok. 19% produktów

    towary oferowane pod markami własnymi sklepów bardzo często nie odbiegają jakością od swoich znanych, markowych odpowiedników

wartość rynku produktów marek własnych

Usługi i produkty oferowane pod markami własnymi, to takie które najczęściej wytwarzane są na zamówienie dużych sieci handlowych i firm. Zwykle są tańszymi alternatywami dla dobrze znanych lokalnych lub międzynarodowych marek.

Wartość rynku produktów marek własnych szacowana jest aż na ok. 90 mld zł. Rozwój private labels jest jednak obecnie priorytetem deklarowanym przez wszystkie sieci handlowe.

marka własna powinna wyjść z epoki konfrontacji

Ogrom zjawiska wskazuje wyraźnie, że marka własna powinna wyjść z epoki konfrontacji konferencyjnych plusów i minusów. Może czas, by stała się przedmiotem realnego spotykania się całych środowisk biznesowych, a nie tylko firm w pokoju negocjacyjnym producenta lub handlowca. Potrzebne jest forum biznesowe, a stać się nim powinny targi poświęcone marce własnej – dodaje dr Faliński.


stewia kapsułkiprozdrowotny ekstrakt ze stewii w kapsułkach źródło: zielonaherbata.org

w Polsce brakuje biznesowych imprez

w Polsce? Brakuje biznesowych imprez poświęconych marce własnej i jej roli w gospodarce. Przecież targi to nie tylko spotkania i oglądanie, to też zdobycie wyobrażenia na temat możliwości rynku, siły konkurentów, szans kontraktowych, wreszcie samych kontraktów – podsumowuje dyrektor generalny POHiD.


Zamiast cukru używaj stewię, jako naturalny bezkaloryczny słodzik

Stewia naturalny i ekologiczny słodzik

Stewia jest naturalnym, zdrowym i bezkalorycznym zamiennikiem cukru i wszystkich sztucznych słodzików. Smakuje najbardziej, gdy odpowiednio ją dawkujemy.

Naszym życzeniem jest wpłynąć na świadomość Czytelników i towarzyszyć im w drodze do zdrowego żywienia.

powrót na stronę główną: Stewia Polska

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *