Na cukrzycę typu 2 mogą zachorować nawet te osoby, które mają prawidłowy poziom cukru we krwi

prof. Władysław Grzeszczak Członek Rady Naukowej wielu czasopism

Na cukrzycę typu 2 mogą zachorować nawet te osoby, które mają prawidłowy poziom cukru we krwi

    nie zgadza się z tym prof. Władysław Grzeszczak

stan przedcukrzycowy może rozwijać się jeszcze wcześniej

Jak podaje serwis PAP Nauka w Polsce, dr Paolo Brambilla wraz z zespołem z Uniwersytetu Milano-Bicocca w Mediolanie wykazał, że stan przedcukrzycowy może rozwijać się jeszcze wcześniej.

Z obserwacji, jakie przeprowadzili oni wśród 14 tys. osób w wieku 40-69 lat, wynika, że większe ryzyko cukrzycy występuje również u ludzi, których glikemia (poziom cukru we krwi) wynosi 91-99 mg/dl. Trzykrotnie mniejsze jest ono u tych osób, których glikemia jest znacznie niższa i mieści się w granicach 51-82 mg/dl.

bezpieczny poziom glikemii należy uznać taki …

W rozmowie z PAP profesor powiedział, że wtedy stan przedcukrzycowy miałaby prawie połowa populacji w krajach uprzemysłowionych. Ale przyznaje, że za bezpieczny poziom glikemii należy uznać taki, który nie przekracza 89 mg/dl.

Osoby, których poziom cukru we krwi przekracza 89 mg/dl, powinny jak najszybciej rozpocząć działania profilaktyczne, jeśli jeszcze tego nie zrobiły – powiedział prof. Grzeszczak.


stewia prozdrowotne drażetkistewia prozdrowotne drażetki dla diabetyków

ani słowa o możliwości wyleczenia chorego

Profesor Władysław Grzeszczak z Zabrza ma jedno zmartwienie, stosujemy stare z przed 60 laty leki zamiast nowoczesnych i droższych. No i oczywiście ani słowa o możliwości wyleczenia chorego, a tylko o konieczności wprowadzenia insulin czyli uzależnienia chorego od sprzedawcy. Pan Profesor podaje, że obecne analogi insuliny i leki inkretynowe, ze względu na brak refundacji, są w Polsce dla zdecydowanej większości chorych na cukrzycę typu II poza zasięgiem finansowym ….. tylko małą garstka spośród dziesiątków tysięcy potrzebujących ich chorych może sobie na nie pozwolić.


Zamiast cukru używaj stewię, jako naturalny bezkaloryczny słodzik

Stewia naturalny i ekologiczny słodzik

Stewia jest naturalnym, zdrowym i bezkalorycznym zamiennikiem wszystkich sztucznych słodzików. Smakuje najbardziej, gdy odpowiednio ją dawkujemy.

Naszym życzeniem jest wpłynąć na świadomość Czytelników i towarzyszyć im w drodze do zdrowego żywienia.

więcej informacji na temat ekologicznych produktów ze stewii, również z logo klienta:

Steviaparaguaya S.A. Zbigniew Geszczynski – info@steviaexport.com

powrót na stronę główną: Stewia Polska

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *