Prawo żywnościowe: Wszystkie wykorzystywane dziś etykiety żywności będą musiały zostać zmienione

Joanna Olszak doradca ds. prawa żywnościowego IGI FC

Prawo żywnościowe: Wszystkie wykorzystywane dziś etykiety żywności będą musiały zostać zmienione

    od grudnia br. rozpocznie się stosowanie większości przepisów jednego z najczęściej omawianych obecnie aktów prawa żywnościowego

podkreślone składniki alergenne oraz czytelna czcionka

Duża część podmiotów branży spożywczej dostosowała się już częściowo lub całkowicie do nowych wymagań, zwłaszcza w zakresie oznakowania swoich produktów. Stąd wiele etykiet zawiera już nową, rozszerzoną tabelę wartości odżywczej, podkreślone składniki alergenne oraz powiększoną i bardziej czytelną czcionkę.

wymogi obejmą także inne kanały dystrybucji

Nowe wymogi z rozp. 1169/2011 obejmą także inne kanały dystrybucji, takie jak e-sprzedaż. Lista informacji o każdym środku spożywczych w e-sklepie, które trzeba będzie udostępniać konsumentom przed dokonaniem przez nich zakupu, będzie bardzo długa. Czasu na dokonanie zmian w prezentowanych w Internecie treściach zostało już naprawdę niewiele, a mimo to zaledwie nieliczne podmioty uporały się z tym zadaniem.


nowe prawo żywnościowe

zwiększenie niektórych kompetencji inspektorów jakości

Dodatkowo stosowanie rozp. 1169/2011 oznacza także zmianę przepisów krajowych, z których korzysta się obecnie tworząc treść oznakowania, prezentacji i reklamy środków spożywczych. Dojdzie m.in. do uchylenia rozporządzenia MRiRW w sprawie znakowania środków spożywczych, jak również zmieni się treść ustawy o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż konsekwencją zmiany tego drugiego będzie nie tylko dostosowanie do rozp. 1169/2011, ale również doprecyzowanie zakresu działań i zwiększenie niektórych kompetencji inspektorów jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych.


Zamiast cukru używaj stewię, jako naturalny bezkaloryczny słodzik

Stewia naturalny i ekologiczny słodzik

Stewia jest naturalnym, zdrowym i bezkalorycznym zamiennikiem cukru i wszystkich sztucznych słodzików. Smakuje najbardziej, gdy odpowiednio ją dawkujemy.

Naszym życzeniem jest wpłynąć na świadomość Czytelników i towarzyszyć im w drodze do zdrowego żywienia.

więcej informacji na temat ekologicznych produktów ze stewii, również z logo klienta:

Zbigniew Geszczynski – info@steviaexport.com

powrót na stronę główną: Stewia Polska

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *