Stewia i Erytrytol to bardzo zdrowe alternatywy dla cukru

zdrowa alternatywa dla cukru

Stewia i Erytrytol to bardzo zdrowe alternatywy dla cukru

    według opinii fachowców zbyt mało uzywamy zdrowych alternatyw dla cukru, co prowadzi do stałego wzrostu zachorowań na cukrzycę

przez tamtejszych Indian nazywana „słodkim liściem”

Od wieków znana w Paragwaju i Brazylii, przez tamtejszych Indian nazywana „słodkim liściem”. Biorąc pod uwagę jej właściwości smakowe, nazwa jest rzeczywiście idealna. Stewia a w zasadzie jej liście i łodygi są ok. 50 razy słodsze od cukru. Do codziennego słodzenia warto używać poza organicznymi, suszonymi liśćmi również zrobione ze stewii słodziki, takie jak drażetki, saszetki oraz płyn.

do stewii zdecydowanie warto się przekonać

Do stewii zdecydowanie warto się przekonać, bo nie tylko nie zawiera kalorii, ale też nie podnosi poziomu glukozy we krwi, nie powoduje próchnicy, ma właściwości bakteriobójcze, przeciwgrzybicze i obniżające ciśnienie. Zawiera również witaminy (C, kwas foliowy), minerały takie jak wapń, potas, magnez, żelazo i antyoksydanty. I choć w Europie zachwyt stewią zaczął się niedawno, w Japonii od ponad czterdziestu lat dodawana jest niemal do wszystkiego.


zdrowa alternatywa dla cukru

erytrytol jest również świetną alternatywą dla cukru

W naturalnej postaci w niewielkiej ilości występuje m.in. w kukurydzy i winogronach. Na potrzeby przemysłowe erytrytol powstaje w wyniku naturalnej fermentacji. Jest świetną opcją dla osób, które szukają niskokalorycznych zamienników cukru. W jednym gramie zawiera się bowiem ok. 0,2 kcal. Podobnie jak ksylitol jest cukrem brzozowym, jednak w przeciwieństwie do niego, nie powoduje efektu przeczyszczającego.


Zamiast cukru używaj stewię, jako naturalny bezkaloryczny słodzik

Stewia naturalny i ekologiczny słodzik

Stewia jest naturalnym, zdrowym i bezkalorycznym zamiennikiem wszystkich sztucznych słodzików. Smakuje najbardziej, gdy odpowiednio ją dawkujemy.

Naszym życzeniem jest wpłynąć na świadomość Czytelników i towarzyszyć im w drodze do zdrowego żywienia.

więcej informacji na temat ekologicznych produktów ze stewii, również z logo klienta:

Steviaparaguaya S.A. Zbigniew Geszczynski – info@steviaexport.com

powrót na stronę główną: Stewia Polska

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *