Stewia ma także tę zaletę, że nie wywołuje powstawania kamienia nazębnego i próchnicy

Steviaparaguaya Zbigniew Geszczyński

Stewia ma także tę zaletę, że nie wywołuje powstawania kamienia nazębnego i próchnicy

    zawarte w stewii glikozydy stewiolowe są dopuszczone do stosowania w Unii Europejskiej

stewia może mieć korzystny wpływ na ciśnienie krwi

Stewia ma także tę zaletę, że nie wywołuje powstawania kamienia nazębnego i próchnicy. W zależności od produktu ok. 1/4 łyżeczki ekstraktu ze stewii odpowiada szklance cukru. Niektórzy naukowcy podejrzewają również, że stewia może mieć korzystny wpływ na ciśnienie krwi, metabolizowanie glukozy i jej poziom we krwi.

Nie odnaleziono żadnych dowodów na to, by stewia była alergenem – w odróżnieniu od innego “słodzika”, jakim jest miód, którego z tego powodu nie należy podawać dzieciom.

znane ze swych dobroczynnych właściwości

Stewię od wielu dziesięcioleci stosuje się z powodzeniem w Japonii – a zaczęło się od podejrzeń innych, sztucznych słodzików – cyklaminianu sodu (E 952) i sacharyny (E 954) – o wywoływanie raka (badania były prowadzone na zwierzętach). Około 40 lat temu w Kraju Kwitnącej Wiśni zabroniono wykorzystywania sztucznych słodzików.

Naturalne stewiole pozyskiwane ze stewii są tam używane jako dodatek do żywności, a także są sprzedawane samodzielnie, jak cukier czy słodziki.


saszetka stewia i suszone liście stewiistewia w saszetkach jako naturalny słodzik i alternatywa dla sztucznych słodzików

naturalnie nie potwierdzono żadnych podejrzeń

Według stanu obecnej wiedzy, ani stewiole ani rebaudiozydy A nie są mutagenne przy dawkach i sposobach przyjmowania stosowanych u ludzi. W 2010 opublikowano dwa zestawienia badań dotyczących tych substancji i naturalnie nie potwierdzono, w przeciwieństwie do cukru, żadnych podejrzeń.

Światowa Organizacja Zdrowia oraz Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności podały ADI czyli dopuszczalne dzienne spożycie glikozydów stewiolowych, wynoszące 4 miligramy na kilogram masy ciała dziennie.


Zamiast cukru używaj stewię, jako naturalny bezkaloryczny słodzik

Stewia naturalny i ekologiczny słodzik

Stewia jest naturalnym, zdrowym i bezkalorycznym zamiennikiem wszystkich sztucznych słodzików. Smakuje najbardziej, gdy odpowiednio ją dawkujemy.

Naszym życzeniem jest wpłynąć na świadomość Czytelników i towarzyszyć im w drodze do zdrowego żywienia.

więcej informacji na temat ekologicznych produktów ze stewii, również z logo klienta:

Steviaparaguaya S.A. Zbigniew Geszczynski – info@steviaexport.com

powrót na stronę główną: Stewia Polska

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *