Stewię można już kupić w Polsce

Gdzie można kupić stewię ?

Stewię można już kupić w Polsce

Od pokoleń stewia używana jest jako lek i jako dodatek do żywność, przede wszystkim wśród mieszkańców Ameryki Południowej. Najwcześniej w Europie stewia została dopuszczona we Francji i zdobyła od razu wielką popularnośc dzięki jej walorom zdrowotnym jak i unikalnym smaku . W pozostałej Europie jak i w Polsce również od krótkiego czasu można kupić stewię.

Ale co to jest Stewia i jak jej używać?

Stewia: słodka i zdrowa. Same liście tej rośliny są od 15 do 30 razy słodsze w porównaniu do wartości cukru, a jeżeli weźmiemy pod uwagę ekstrakt w postaci glikozydów stewiolowych (Stevioglycoside) to nawet do 300 razy słodszy. Trudno więc się dziwić, że nawet Indianie z Ameryki Południowej wiedzieli i umieli wyciągną korzyści ze stewii.

Gdzie można kupić stewię ?

Stewię można kupić prawie wszędzie, ponieważ rozpoczęła ona swój triumfalny marsz od Ameryki Południowej, poprzez Ameryke Północną, Azję przede wszystkim Japonię, gdzie zajmuje ona już pierwsze miejsce spychając cukier na drugie. Tak więc już od dziesięcioleci wykorzystywana jest przez zachodni świat.

Proszę jednak przy kupnie zwracać uwagę na to aby nabywać TYLKO oryginalne produkty, gdzie również na etykiecie powinien być czytelny dla wszystkich skład danego produktu. Wielu “przedsiębiorców” pragnie wykorzystać niewiedzę ludności pod tym względem oferując wszystko pod nazwą stewia, aż po cukier puder !!!

Więcej informacji o oryginalnych produktach stewii na stronie

Stewia Polska

Na powyższych stronach dowiecie się Państwo gdzie można w Polsce nabyć oryginalne produkty stewii.

Czy stewia zalecana jest dla diabetyków ?

Stewia i diabetycy? Jak najbardziej stewia jest nawet bardzo zalecana !! Naturalnie jeżeli mówimy o stewii to polecamy suszone liście, które są produktem w 100% naturalnym. Diabetycy mogą używać Stewii nie zawiera kalorii i szczególnie przydatna jest jeśli masz nadwagę. Badania przeprowadzone przy produkcji z fermentowanych liści potwierdziły również, że mają one wyraźne działanie antyoksydacyjne. Wyniki te są tak dobre, dużo lepsze od podobnych wyników przy badaniach zastosowanych z zieloną herbatą, która jak wiadomo słynie z działania antyoksydacyjnego. Dlatego stewię należy kupować i stosować ją na wiele sposobów, nie tylko w zastępstwie zielonej herbaty. Poza tym związki zawarte w stewii, takie jak glikozydy, skutecznie zapobiegają powstawaniu próchnicy. Dlatego też glikozydy często stosowane są przy produkcji specjalnej pasty do zębów, którą często używają dzieci ponieważ ma słodki smak.

W jaki sposób mogę używać stewii ?

Stewię i jej produkty można stosować na wiele sposobów. Przede wszystkim najbardziej zdrowe są naturalne liście stewii, które jako susz mozna używac dodając listek lub listki do codziennej herbaty. Poza tym, co jest mało znane, liście stewii odporne są do temperatury 200 stopni, więc z powodzeniem mogą być stosowane do wszelkich potraw nie tylko jako słodzik ale również jako wzmacniacz smaku, deserów, przetworów, napojów oraz przy wypieku ciast. Przy ciastach stewia nie może wprawdzie w całości zastąpic cukru, ale z powodzeniem zastępuje sztuczne, chemiczne słodziki takie jak aspartam czy sacharyna. Szerokie badania sugerowały występowanie związków między spożywaniem aspartamu i chorób takich jak rak mózgu i układu limfatycznego.

Jakie produkty ze stewii można polecić ?

Przede wszystkim naturalne, które zawierają faktycznie stewię. Niestety nie wszędzie tam gdzie pisze stewia, jest w składzie faktycznie stewia.

Najbardziej polecaną metodą jest używanie naturalnych suszonych liści stewii. Liście te, pochodzące z ojczyzny stewii Paragwaju, są w 100% naturalne, posiadają certyfikaty, świadczące o organicznym pochodzeniu. Suszone liście stewii, mozna w optymalnych warunkach przechowywać nawet przez kilka lat.

Poza tym polecamy naturalne produkty z w.w. liści:

Rewolucja na rynku żywności

Czy możemy więc liczyć na rewolucja na rynku żywności ?

Wielcy producenci wyrobów, w których wykorzystuje się cukier, będą szukać alternatywnych rozwiązań. Koszty produkcji cukru cały czas rosną, rosną też ceny surowców, wobec czego dopuszczenie do stosowania w przemyśle spożywczym stewii, która jest produktem naturalnym, jest ciekawą alternatywą. Myślę, że nasi producenci już testują stewię w niektórych swoich produktach i możemy się spodziewać pojawienia się ich w niedługim czasie na rynku – komentuje Marek Przeździak, sekretarz generalny Stowarzyszenia Polskich Producentów Wyrobów Czekoladowych i Cukierniczych Polbisco.

Więcej informacji: Stewia jako słodzik

Stewia suszone liście

Powrót do strony głównej: Stewia Polska

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *