Uprawa stewii w Paragwaju

Stewia Polska uprawa stewii

Uprawa stewii w Paragwaju

Stewia należy do rodziny astrowatych i pochodzi z Paragwaju.

optymalny klimat półsuchy w Paragwaju

Optymalnymi warunkami dla wzrostu rośliny jest klimat półsuchy, występujący w niektórych regionach Paragwaju, gdzie w sposób naturalny rośnie na łąkach w rejonach górskich

Stewia jest nieodporna na niskie temperatury

Roślina staje się podatna na wpływ temperatury dopiero przy jej spadku poniżej 10°C. W optymalnych warunkach bylina ta może osiągać nawet jeden metr wysokości. Jednak przy optymalnym klimacie zbiory nastepują nawet trzy razy w roku.

gdzie uprawiana jest stewia

Obecnie stewia, Stevia rebaudiana bertoni, jest uprawiana w wielu krajach niemal na każdym kontynencie. Zasadniczą różnicą jest unikalny klimat, który można spotkać tylko w nielicznych regionach Paragwaju. Ten unikalny element uprawy, powoduje iż tutejsza stewia ma charakteryztyczny i unikalny na świecie smak.

Stewia naturalny słodzik

Stewia jest naturalnym, zdrowym i bezkalorycznym zamiennikiem cukru i wszystkich sztucznych słodzików. Smakuje najbardziej, gdy odpowiednio ją dawkujemy.

Naszym życzeniem jest wpłynąć na świadomość Czytelników i towarzyszyć im w drodze do zdrowego żywienia.

 

  • Stewia drazetki
Stewia Produkty

Glikozydy stewiolowe decydujące parametry

Liście używane do produkcji glikozydów stewiolowych przetwarzane i uprawiane są w ojczyźnie stewii Paragwaju. Gwarantuje to znakomitą jakość zarówno suszu jak i glikozydów stewiolowych.

Nasz partner NL Stevia S.A do celów ekstrakcji i oczyszczania stosuje wyłącznie metody ekologiczne. Zastosowanie jakichkolwiek chemicznych modyfikacji i reakcji w stosunku do ekstraktów nie ma miejsca a zawartość odpadów roślinnych w produktach końcowych jest znikoma i wynosi mniej niż 5 %.

więcej informacji: Stewia liście suszone

>>> Zdrowa żywność / organiczne stewia tabs, drażetki
>>> Zdrowa żywność / stewia w płynie

powrót na stronę główną: Stewia Polska

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *